0

Zlatý Paríž

 

23. 02. 2022

Získať zlato v Paríži je skutočne náročné. Toto sa pošťastí a podarí len vinárom a vínam ktoré sú nielen bezchybné vo svojom prejave ale zároven musia degustátora nadchnúť svojou jedinečnosťou.

Písal sa rok 2016 a ja som sedel na zadnom sedadle nášho auta pred firmou kde nám v tej dobe tlačili etikety a na čerstvo naflašované vína som lepil Muškát morvský Single Vineyard 2015 a Sauvignon 2015. Na poslednú chvílu sme sa rozhodli že do Paríža pošleme tieto dve čerstvé novinky. Rýchlo sa spracovala grafika už na naše úplne nové etikety ktoré poznáte a ktoré máme s velkým úspechom na našich vínach doteraz. Potom som rýchlo a v termíne zobral vína na zberné miesto v Bratislave a riešil som si iné veci. 

Asi o mesiac neskôr ked sme skoro ráno vstávali do práce a išli sme zvyšné maldé vína stáčať som si prečítal správu od nášho dobrého kolegu a kamaráta Laca Ďorďa že nám gratuluje. Síce som nevedel k čomu ale slušne som poďakoval. Až potom mi vysvetlil že máme zlatú medilu za náš Sauvignon. Boli sme nadšení a vo vytržení. O dve hodiny neskôr ked už nebolo tak nekresťansky skoro mi volala Editka Ďurčová že nám gratuluje k zisku dvoch zlatých medailí. Čiže zlato získal aj náš Muškát? Znela moja váhavá otázka. Áno. Takže máme 100% úspešnosť? Áno. 

Ďalej som už nevládal hovoriť tak som znova slušne poďakoval a išli sme rovno oslavovať. Ešte ako mladý študent na modranskej Vinárke som obdivoval úspechy vinárov ako Roman Janoušek, Karpatská Perla, Víno Mrva a Stanko. Všade na stenách viseli diplomy a na nich úspechy z Paríža. 

Od toho momentu už uplynulo zopár rokov a my sme tu s naším Muškátom moravským získali zlato opäť. 


Medzičasom to boli aj súťaže v Prahe, New Yorku, Chile, Madride, San Franciscu, v Belej a z väčšiny z nich si odniesli rôzne ročníky Muškátu zlaté alebo velké zlaté medaily. Tu sa len potvrdzuje že keď sme v roku 2007 prvý krát spracovali v malej strekovskej pivničke prvých 70 litrov Muškátu morvského tak sme urobili historický krok a od tej doby sme sa posunuli už na úroven cca 4000-5000 fliaš. A je ho stále málo. Takže by som určite odporúčal si zopár fliaš kúpit aj do archívu. Máme to vyskúšané a aj 3-4 ročné chutia skutočne znamenito.

Nazdravie priatelia !

Lukáš Berta

 
pozri blog
Zlatý Paríž

23. 2. 2022

Zlatý Paríž

2022

23. 2. 2022

Zlatý Paríž

Získať zlato v Paríži je skutočne náročné. Toto sa pošťastí a podarí len vinárom a vínam ktoré sú nielen bezchybné vo svojom prejave ale zároven musia degustátora nadchnúť svojou jedinečnosťou.


Zistite viac

2021

13. 5. 2021

Skvelé odmeny za vernosť!

Odmeňte seba za vernosť. Registráciou na našom eshope sa automaticky zapájate do nášho bonusového programu.


Zistite viac

Nové vína, sezónne ponuky, exkluzívne eventy...

Pridajte sa