0

Rodinné
vinárstvo
Náš tím

Cit pre poctivé víno strekovského regiónu máme v génoch. Cenné skúsenosti prenášame s láskou a pokorou do práce v našich vinohradoch už po niekoľko generácií, čo si vychutnáte v každom pohári vína značky Berta.


Lukáš  Berta

Lukáš Berta

V rodinnom vinárstve má na starosti marketing. Spoločne s bratom Matúšom tvorí zohraný tím, ktorý dáva zreteľný rukopis každému vínu Bertovcov.

Lukáš vykročil do vinárskeho fachu v šľapajach rodičov – po štúdiu na „vinárke“ v Modre a ročnej praxi vo vinárskej firme Sand Castle Winery v USA, pokračoval na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Strekovskú tradíciu sa snaží neustále obohacovať svetovými skúsenosťami, aké získal napríklad aj v jednom z najlepších vinárstiev sveta, novozélandskom Saint Clair Family Estate.

Lukáš  Berta
Matúš  Berta

Matúš Berta

Najmladší vinár z rodiny Bertovcov velí spracovaniu hrozna a celoročnej starostlivosti o vína, ktorá začína prácami vo vinohrade a končí až pri predaji zákazníkovi či prezentácii vinárstva na domácich aj zahraničných festivaloch.

Po štúdiu na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej v Modre nasledovala Poľnohospodárska univerzita v Nitre a roky praxe v rodinnom vinárstve. Matúšovi sa úspešne darí vnášať do procesu výroby inovatívny rozmer, ktorý je u zákazníkov mimoriadne obľúbený.

Matúš  Berta
Elena Bertová

Elena Bertová

Pani vinárstva, ktorá sa s materinskou láskou stará o každodenný chod firmy. Pod palcom má všetko od financií až po výber toho najkvalitnejšieho hrozna v čase zberu.

Kariéru profesionálnej vinárky odštartovala na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej v Modre, vedomosti zdokonaľovala na šľachtiteľskej stanici v Radošine a titul získala na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. V kvalitnom hrozne sa ozaj vyzná – roky riadila vývoz hrozna nielen pre Moravu, ale aj vyberané slovenské vinárske firmy.

Tibor Berta

Tibor Berta

Hlava bertovského vinárstva. Prísnou otcovskou rukou vládne vinohradom, čo je každoročnou zárukou špičkovej kvality nášho hrozna.

K vinárskemu remeslu privoňal v Strekove už ako chlapec. Samozrejmosťou teda bolo štúdium na „vinárke“ v Modre a ďalej v Ledniciach na Morave. V strekovských vinohradoch stál neskôr pri finálnych pokusoch na prvých slovenských novošľachtencoch Dunaj a Devín.

Naša Filozofia

Vinifikácia

Ku každému vinohradu pristupujeme individuálne s láskou a špecifickou starostlivosťou. Ako k dieťaťu – potrebuje dostatok času, priestoru a pozornosti, aby naplno prejavilo svoju jedinečnosť. Rozhoduje aj najmenší detail. Využívame moderné technologické postupy a zároveň nechávame víno spontánne sa vyvíjať, pretože len takto je schopné odzrkadľovať špecifický miestny terroir.


Screwcap

Ak ide o kvalitu, nerobíme žiadne kompromisy. Preto sme vymenili korky za šróbovacie uzávery a úspešne sme sa tak vyhli „korknutým“ fľašiam, pri ktorých ostávala korková stuchlina a úplne víno znehodnotila. Od roku 2015 sme tak oficiálne prvou 100 % Cork free zone na Slovensku. S radosťou sme prešli na screwcap a stali sa tak jeho slovenskými ambasádormi.


Naši ľudia

 
Tibor Sulčán

Tibor Sulčán

Tibor je rodený Strekovčan, človek, na ktorého sa vo vinárstve môžeme stopercentne spoľahnúť.

Vo vinici, kde pozná každý jeden ker, ho nájdete počas celého roka. V práci je perfekcionista, čo dokonale ladí s firemnou filozofiou. Okrem prác v našom vinárstve Tibor stíha manažovať aj viac ako 7 hektárov pre úspešnú modranskú firmu.

 
pozri blog

2020

23. 1. 2020

New York, New York !!!

Tohtoročná Great American sa konala v relatívne neskoršom termíne. Až v Máji. Do USA som letel cez Amsterdam, Detroit až do samotného Rochestru nedaleko Niagarských vodopádov.


Zistite viac

2018

20. 12. 2018

Elizabeth Gabay MW na Slovensku

Nie je veľkou zvyklosťou, že Slovesnko, ako vinohradnícko-vinársku destináciu vnímajú svetové osobnosti ako krajinu ktorú treba navštíviť kvôli vínam ktorým sa tu skutočne darí. Elizabeth Gabay Master of Wine bola jednou z prvých ktorá tak urobila. Prečítajte si zopár postrehov, ako sme na ňu ako vinári a vinohradnici zapôsobili.


Zistite viac

Nové vína, sezónne ponuky, exkluzívne eventy...

Pridajte sa